• vekaturizm@hotmail.com
  • 0545 216 28 01

MARDİN TURU (KONAKLAMALI)

1. GÜN 

CUMARTESİ : ADIYAMAN - MARDİN - NUSAYBİN 

Değerli misafirlerimiz, 6:00 Adıyaman Merkez Ofis Önü ( VEKA TUR ofis önü ) katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından yolculuğumuza başlıyoruz.

Değerli misafirlerimiz, VEKA TUR araçları ile Adıyaman - Kahta - Siverek - Mardin karayolu üzerinden Mardin'e doğru yol alıyoruz. Mardin'de alınan kahvaltı sonrası gezimize başlıyoruz.

Farklı birçok kültürün beşiği olmuş, değişik mimarisiyle açık bir müze görünümünde olan Mardin'e hareket ediyoruz. Mardin'de ilk durağımız, bir zamanlar dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı'na geçiyoruz. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek, Mardin şehir merkezine hareket ediyoruz.

Mezopotamya Ovası'nın havasının en iyi izlendiği ve havuzundan akan suyun akışıyla doğumundan ölümüne kadar insan hayatı ve sonrasının simgelendiği Kasımiye Medresesi'ni geziyoruz.

Yüzlerce yıllık Mardin Sokakları, İstiklal Mahkemesi, Sokul Bakar (İnek Çarşısı), Hasan Ayyar, Bakırcılar, Ulu Cami, Şehidiye Cami, PTT Evi, Zinciriye Medresesi gezilerini yapıyoruz. 

Öğle yemeğinin ardından yöreye özgü mimari yapılardan Abbara'ları görüp, Dara'ya doğru hareket ediyoruz.

Tarihte Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara, İmparator Anastasius'un (430-518) girişimleriyle 505 yılında, Doğu Roma İmparatorluğu'nun doğu sınırını Sasanilere karşı korumak için askeri amaçlı bir garnizon kenti olarak kurulmuştur. Dara Antik Kenti gezisinden sonra otelimize doğru hareket ediyoruz.

Otelimize yerleşiyoruz. Zaman kısıtlılığı ve programdaki yoğunluk nedeniyle otele akşam 18:00 civarı girilecektir. Bu nedenle kıymetli  konuklarımızın bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

Sabah Kahvaltısı : Açık Büfe veya Set Menü, Tur Ücretine Dahil Değildir

Öğle Yemeği : Açık Büfe veya Set Menü, Tur Ücretine Dahil Değildir

Akşam Yemeği : Açık Büfe veya Set Menü, Tur Ücretine Dahildir

 

Konaklama : Mardin -Midyat - Nusaybin Otellerinde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Rota : Adıyaman - Midyat (360 km), Bölge İçi Geziler (70 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 430 km

Otele Giriş Saati : 18:00

 

2. GÜN 

PAZAR : MİDYAT  - HASANKEYF - BATMAN - ADIYAMAN

Değerli misafirlerimiz otelde alacağımzı açık büfe veya set menü kahvaltı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz.

İlk olarak gezimize iki ilçeyi birbirine bağlayan, Midyat güneyinde kalan plato ve tepelerin eteğinden kaynağını alan Beyazsu Deresi'ne doğru hareket ediyoruz.

Beyazsu'da vereceğimiz kısa bir molanın ardından gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım dizilerininde çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi'ni gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat'ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkari ürünlerinden satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra aracımızda buluşarak Hasankeyf'e doğru hareket ediyoruz.

Yakında Ilsu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf'e varıyoruz. Hasankeyf gezimizde Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi, Artuklu Dönemi'nde varolan Eski Darphane ve Mağara Evleri göreceğimiz başlıca yerler olacak. Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra Batman'a hareket ediyoruz.

Değerli misafirlerimiz öğle yemeğinin ardından Türkiye'de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman'ı panoramik olarak gördükten sonra, Diyarbakır'a hareket ediyoruz.

Gezimizin ilk durak yeri olan Çin Seddi'nden sonra en uzun sur olması ile ünlenen Diyarbakır Surları'nı geziyoruz. Gezimize Ulu Cami, Şeyh Matar Cami ve On Gözlü Köprü ile devam ediyoruz. Diyarbakır'da yapılan küçük bir geziden sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktaya geri bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Açık Büfe veya Set Menü Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği : Açık Büfe veya Set Menü, Tur Ücretine Dahil Değildir

Akşam Yemeği : Yol Üstü Mola Tesisinde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahil Değildir.

Rota : Bölge İçi Geziler (70 km), Midyat - Adıyaman (360 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 430 km

Toplam Tur Mesafesi: 860 km

Adıyaman'a Varış Saati : 19:00 - 20:00

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

* Veka Tur Güvencesi

* Veka Tur Otobüs İçi İkramları

* Lüks Otobüs ve Minibüsler ile Ulaşım

* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri

* Açık Büfe veya Set Menü 1 Sabah Kahvaltısı

* Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyehat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* İlk Gün Sabah Kahvaltısı

* Tüm Öğlen Yemekleri

* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

* Tüm Özel Harcamalar

* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti

 

ÜCRETLER :

0-2 Yaş Arası : ÜCRETSİZ

03-09 Yaş Arası : 390,00₺

10 Yaş Üzeri : 550,00₺

GEREKENLER

* Uygun yürüyüş ayakkabısı ( Rahat edebileceğiniz )

* Ani sıcaklık değişimine karşı üstlük ( Hırka, yelek, yağmurluk vb. )

ÖNEMLİ :

*Turumuz 1 gece 2 gün olup, otel konaklaması 1 gecedir.

*Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programları gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahipti.

*Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

*03-09 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

*Turlarımızda kullanılan araç tipleri, kişi sayılarına göre araç tayin edilmektedir.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilmez.

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Turumuz EN AZ 6 KİŞİYE ulaşmadığı takdirde tur iptal edilir.

 

 

Konaklamalı turlarda tura kayıt yapıldıktan sonra;

* Tura çıkış gününden 14 Gün öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde %100 kesintisiz ücret iadesi olur.

* Tura çıkış gününden, 14 Gün kalasıya rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde %20 ücret kesintisi yapılmaktadır. Turun devredilmesi durumunda devir sebebiyle eğer bir ek masraf doğarsa, bu giderin karşılanmasından devralan ile beraber devreden kişide ortak sorumludur.

DİKKAT : Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Yukarıda yazılan tur programı VEKA TOURS tarafından özgün olarak yazılıp, hazırlanmıştır. Herhangi bir şekilde programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları VEKA TOURS'a aittir. Programın turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından VEKA TOURS sorumlu tutulmaz. Tur programımız  6502 No'lu tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır. 

MARDİN TUR TARİHLERİ

* 22-23 AĞUSTOS

* 12-13 EYLÜL 

* 26-27 EYLÜL 

* 10-11 EKİM 

* 24-25 EKİM

* 14-15 EKİM

 


Detaylı bilgi almak ve tura katılmak için alttaki karekodu okutmanız yeterlidir.

KareKod

10619 kez okundu
  • MARDİN TURU (KONAKLAMALI)

Gezi ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için abone olun