• vekaturizm@hotmail.com
  • 0545 216 28 01

ÇANAKKALE TURU

ÇANAKKALE TUR PROGRAMI  
6 GECE 7 GÜN ( 5 GECE OTEL KONAKLAMALI )  
                   
1.GÜN                  
                   
SALI : HAREKET  
                   
Değerli misafirlerimiz, 11:00 Adıyaman Merkez Ofis Önü ( VEKA TUR ofis önü ) - 11:15 Ünal Petrol Önü - 11:30 Adıyaman Üniversitesi Önü kalkış noktalarımızdan katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından yolculuğumuza başlıyoruz.
                   
2.GÜN                  
                   
ÇARŞAMBA : ADIYAMAN - ADANA - KONYA - ESKİŞEHİR - ÇANAKKALE
                   
Değerli misafirlerimiz, VEKA TUR araç içi ikramları eşliğinde Adıyaman - Adana - Konya üzerinden Eskişehir'e doğru yol alıyoruz. Alınacak olan  kahvaltı ile turumuza Tarihi Odun Pazarı ile başlıyoruz.
                   
Eskişehir'in simgesi haline gelmiş kendine has mimarisi olan Tarihi Odun Pazarı'nda rengarenk evlerin, sokakların içinden geçerek ; Kurşunlu Camii , Cam sanatları el işi dükkanlarını ve tarihi Oltu Taşı Bedesti'ni geziyoruz. Tarihi evler arasında yürüyerek Balmumu Müzesine varıyoruz. Müzede yapacağımız gezi sonrasında öğle yemeği için Porsuk Çayı'na geçiyoruz ve orda serbest zaman veriyoruz.
                   
Porsuk Çayı'nda verdiğimiz serbest zaman içerisinde isteyenler tekne gezisine katılabilir. Çayda verdiğimiz mola sonrası aracımıza geçerek Sazova Parkı'na doğru hareket ediyoruz. Sazova Parkı'ndaki zamanımızı çeşitli aktivitelerle değenlendiriyoruz ve dileyen misafirlerimiz ekstra olarak akvaryumu gezebilir. Sazova Parkı'nda yaptığımız güzel gezinin ardından Çanakkale'ye doğru yol alıyoruz.
                   
Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda kahramanlık dolu hikayelerin beşiği olan Çanakkale'ye ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
                   
3.GÜN                  
                   
PERŞEMBE : ÇANAKKALE - GELİBOLU - ECEABAT
                   
Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı sonrasında gezimize;  iyi, güzel ve şirin anlamına gelen Gallipolis adıyla anılan Gelibolu Yarımadası ile Şehitlik ve Tarihi Alan ile başlıyoruz. Gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için restauranta geçiyoruz.
                   
Şehitlikte verdiğimiz öğle yemeği molası sonrasında Tabyalar , Kilitbahir Kalesi, Mehmetçik Anıtı, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı ve Abide gezilerimizden sonra ferobotla;  sahil kenarında kurulu ,eski adı Maydos olan , anıtsal Osmanlı Kaleleri ile ünlü olan Eceabat'a geçiyoruz.
                   

Eceabat'ta yaptığımız gezilerden sonra feribotla Çanakkale Boğaz manzarası eşliğinde Çanakkale'ye dönüyoruz.

Tura Katılmak İçin Karakodu Okutmanız Yeterli

KareKod

265 kez okundu
  • ÇANAKKALE TURU

Gezi ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için abone olun