• vekaturizm@hotmail.com
  • 0545 216 28 01

KARADENİZ TURU 4 GECE 5 GÜN

KARADENİZ TURU

4 GECE 5 GÜN

1. GÜN

PERŞEMBE :  HAREKET

Değerli misafirlerimiz, 23:00 Adıyaman Merkez Ofis Önü ( VEKA TUR ofis önü ) - 23:15 Ünal Petrol Önü - 23:30 Adıyaman Üniversitesi önü kalkış noktalarımızdan katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. GÜN

CUMA : AMASYA - GÖKMEDRESE - AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ - SULTAN 2. BEYAZID KÜLLİYESİ VE CAMİİ - ATATÜRK HEYKELİ - BANDIRMA VAPURU - ORDU

Değerli misafirlerimiz, VEKA TUR araç içi ikramlar eşliğinde Adıyaman - Malatya - Sivas - Tokat üzerinden Şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya'ya doğru yol alıyoruz.

Sabah erken yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Şehzadeler şehri Amasya'ya ulaşıyoruz. Şehrin hemen girişinde Gökmedrese bizi tüm ihtişamıyla karşılıyor olacak. Burda vereceğimiz kısa bir fotoğraf molasının ardından, gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde ilk olarak dünyanın en büyük mumya müzesi olan Amasya Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret ediyoruz.

Arkeoloji, etnografya, fosil ve mumyalar bölümünü gezdikten sonra kentin en önemli Osmanlı eserlerinden olan, Amasya'da şehzadelik yapmış ve Osmanlı'ya padişahlık yapmış Sultan 2. Beyazıd Külliyesi'ni ve Camii'sini geziyoruz.Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul'u merak edip gidemeyen Amasyalılar için yapılmış İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra rehberimizin anlatımıyla Yeşilırmak kıyısına doğru iniyoruz.

Yeşilırmak, Sivas'tan doğarak Samsun'un Çarşamba ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir. Amasya, Yeşilırmak'ın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir.  Amasya; Osmanlı döneminden kalma 18. ve 19. yy konaklarının, Yeşilırmak boyunca sıra sıra inci tanesi gibi dizilip yalı olarak adlandırıldığını, İran kökenli Pontus krallarının mezarlarının Harşena Dağı'na oyularak tapınak görüntüsü aldığını, Ferhat ve Şirin efsanesiyle hafızalara neden unutulmaz bir biçimde kazındığını ve Şehzadeler Parkı'ndaki padişah büstleriyle tarihsel bağını koparmadığını göreceğiniz bir görsel şölenle sizleri kendisine hayran bırakacaktır.

Yeşilırmak kıyısından sonra Samsun'a varıyoruz. İlk olarak Samsun Meydanı'nda bulunan ATATÜRK heykelini görüyoruz. Sonrasında doğu park alanı içinde yer alan ATAMIZI Samsun'a ulaştıran aslına uygun olarak yapılan Bnadırma Vapuru'nu ziyaret ediyoruz.

Samsun'da alacağımız yöresel ürünlerden oluşan açık büfe veya set menü öğle yemeğinin ardından turumuzun ilk günü Karadeniz'in yaylalarıyla buluşmak üzere yola çıkıyoruz.

Bizleri yeşilin en güzel tonlarıyla buluşturan bir görsel ziyafetle Fatsa'ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Yol Üstü Mola Tesislerinden Alınacak Olup, Tur Ücretlerine dahil değildir.

Öğle Yemeği : Açık Büfe veya Set Menü, Tur Ücretine Dahil Değildir

Akşam Yemeği : Açık Büfe veya Set Menü Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama : Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecek.

Rota : Adıyaman - Amasya (590 km), Amasya - Samsun (130 km), Samsun - Ordu (160 km), Bölge İçi Geziler (100 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 980 km

Otele Giriş Saati : 18:00

 

3. GÜN

CUMARTESİ : ORDU - BOZTEPE - KEŞAP - ESPİYE - TİREBOLU - GÖRELE - VAKIFEKBİR - TRABZON - AYASOFYA KİLİSESİ ve CAMİİ - TELKARİ ATÖLYESİ VE MAĞAZASI - ATATÜRK KÖŞKÜ - UZUNGÖL - AYDER YAYLASI

Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı sonrasında rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde ve Ordu kentinin sembolü ve " Boztepe'ye çıkmalı şu Ordu'ya bakmalı " sözünün mekanı olan, Ordu'yu ve Karadeniz'i ayaklarımızın altında hissedeceğimiz Boztepe'ye çıkıyoruz. 

Deniz seviyesinden 530 m yükseklikteki Boztepe'nin büyüleyici manzarası eşliğinde fotoğraf çekebilmek için vereceğimiz serbest zamanın ardından fındık alışverişi yapabileceğimiz ve üst kalite fındık alabileceğimiz bir kısa mola sonrasında Keşap, Espiye, Tirebolu, Görele, Vakıfekbir, Akçaabat üzerinden Trabzon'a varıyoruz.

Trabzon'da alacağımız açık büfe veya set menü öğle yemeğinin ardından, 13 yy'da I. Manuel Kemmenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiiye çevirilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevirilmiş Pontus Devleti'nin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Kilisesi ve Camii'sini geziyoruz.

Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyoruz, bu gezintide Trabzon'a has olan Telkari Sanatı'nın örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintisinin ardından  Soğuksu mevkiine doğru yola çıkıyoruz, burada bizi bir 20. yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalarak vasiyetinin bir kısmınıda bu köşkte yazmıştır. Köşk'ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek cinsten.

Atatürk Köşkü ziyareti ardından  Of üzerinden Solaklı Çayı boyunca devam edip Çaykara'ya geliyor ve buradan Uzungöl'e çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Özellikle yakınındaki " Şerah " köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Karadeniz'in en meşhur gölü olan Uzungöl çevresinde yapacağımız gezimiz sonrasında balı, oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası'na çıkıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Açık Büfe veya Set Menü Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir

Öğle Yemeği : Açık Büfe veya Set Menü Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahil Değildir.

Akşam Yemeği : Açık Büfe veya Set Menü Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama : Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecek.

Rota : Ordu - Trabzon (195 km), Trabzon - Ayder Yaylası (170 km), Bölge İçi Geziler (100 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 495 km

Otele Giriş Saati : 19:30

 

4. GÜN

PAZAR :  AYDER YAYLASI - FIRTINA VADİSİ - CAMLIHEMŞİN - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - ÇAY - BIÇAKÇI - SÜMELA MANASTIRI - GÜMÜŞHANE

Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız  açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı sonrasında, Kaçkar Dağları'nın en güzel noktasından birisi olan Ayder Yaylası'nda keyifli bir yürüyüş yapmak üzere otelden ayrılıyoruz.

Turumuza ülkemizin en çok yağış alan ve dizilerede konuk olan Fırtına Vadisi'ne doğru hareket ediyoruz. Çay bahçeleriyle kaplı vadide ilerlerken panoramik fotoğraflama ile Çamlıhemşin'e varıyoruz.

Çamlıhemşin'de bizleri bekleyen minibüslerimizle SEVDALUK dizisinin çekimlerininde yapıldığı Şenyuva Köyü'nün (ÇİNÇİVA) Taş Köprü'de fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva köyünün harika manzarasında fotoğraflarımızı çekerken rehberimiz Karadeniz Dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktır.

Arzu eden konuklarımız için farklı alternatiflerimizi değerlendiriyoruz.

Ekstra Geziler :

* Zilkale ve Palovit Şelalesi Gezisi

RAFTİNG: Fırtına Deresi'nde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda rafting aktivitemiz öncelikle rafting eğitmenleri tarafından verilen kürek tutuşu - komut bilgileri ve güvenlik konusundaki eğitimle başlar. 4 - 7 km'lik (Suyun durumuna göre) parkurumuz boyunca Fırtına Deresi'nin coşkun dalgalarında benzersiz Rafting heyecanını yaşayacaksınız. Parkurumuz Fırtına Deresi'nde yüzme molaları ve kürek oyunları ile dolu dolu geçecek ve unutamayacağınız bir etkinlik olarak hafızalarınızdaki yerini alacaktır.

Fotoğraf molamızın ardından Fırtına Vadisi'nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750, Çat Deresi'nden ise 100 m yukarıya kurulmuş bu kartal yuvasını andıran kaleyi gezerken Kaçkarların eşsiz güzelliği ve bol oksijen içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamış olacaksınız. Zilkale gezisini yaptıktan sonra, bölgenin eşsiz manzaralarından birisi olan Palovit Şelalesi'ne ulaşıyoruz. 

Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe veya set menü sabah kahvaltı sonrasında, gezimize Karadeniz çay bahçeleri ile devam ediyoruz. Çay bahçelerinde yapacağımız gezimizden sonra bıçağı ile meşhur Karadeniz Sümela Bıçak Pazarı'na doğru yol alıyoruz. Bıçak pazarından sonra Sümela Manastırı ziyareti ile turumuzu tamamlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Açık Büfe veya Set Menü Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir

Öğle Yemeği : Açık Büfe veya Set Menü, Tur Ücretine Dahil Değildir

Akşam Yemeği : Açık Büfe veya Set Menü Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir

 

Konaklama : DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR

Rota : Ayder Yaylası - Fırtına Vadisi - Çamlıhemşin - Zilkale - Palovit Şelalesi - Çay - Bıçakçı - Sümela Manastırı

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 342 km

 

5. GÜN 

PAZAR : ADIYAMAN'A DOĞRU HAREKET

Değerli misafirlerimiz, hayatınıza mola verip bizlerle bu anları paylaştığınız için teşekkür eder diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyoruz.

 

Rota : Gümüşhane - Sivas (320 km), Sivas - Malatya (260 km), Malatya - Adıyaman (190 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 815 km

Toplam Tur Mesafesi : 2545 km

Adıyaman'a Varış Saati : 11:00

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

* Veka Tur Güvencesi

* Veka Tur Otobüs İçi İkramları

* Lüks Otobüs ve Minibüsler ile Ulaşım

* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri

* Açık Büfe veya Set Menü 2 Sabah Kahvaltısı

* Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyehat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* İlk Gün Sabah Kahvaltısı

* Tüm Öğlen Yemekleri

* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

* Tüm Özel Harcamalar

* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti

 

ÜCRETLER

0-2 Yaş Çocuklar :  ÜCRETSİZ

0-3 Yaş Çocuklar :  1.100,00₺

10 Yaş Üzeri : 1,550,00₺

NOT : Turumuz En Az 6 Kişiye Ulaşmadığı Takdirde İptal Edilebilir.

 

GEREKENLER

* Uygun yürüyüş ayakkabısı ( Rahat edebileceğiniz )

* Ani sıcaklık değişimine karşı üstlük ( Hırka, yelek, yağmurluk vb. )

ÖNEMLİ :

*Turumuz 4 gece 5 gün olup, otel konaklaması 2 gecedir.

*Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programları gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahipti.

*Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

*03-09 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

*Turlarımızda kullanılan araç tipleri, kişi sayılarına göre araç tayin edilmektedir.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilmez.

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Turumuz EN AZ 5 KİŞİYE ulaşmadığı takdirde tur iptal edilir.

 

Konaklamalı turlarda tura kayıt yapıldıktan sonra;

* Tura çıkış gününden 14 Gün öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde %100 kesintisiz ücret iadesi olur.

* Tura çıkış gününden, 14 Gün kalasıya rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde %20 ücret kesintisi yapılmaktadır. Turun devredilmesi durumunda devir sebebiyle eğer bir ek masraf doğarsa, bu giderin karşılanmasından devralan ile beraber devreden kişide ortak sorumludur.

DİKKAT : Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

,

Yukarıda yazılan tur programı VEKA TOURS tarafından özgün olarak yazılıp, hazırlanmıştır. Herhangi bir şekilde programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları VEKA TOURS'a aittir. Programın turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından VEKA TOURS sorumlu tutulmaz. Tur programımız  6502 No'lu tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır. 

KARADENİZ TUR TARİHLERİ

* HER PERŞEMBE


01 EKİM TARİHİNDEN İTİBAREN YOLCU KISITLAMASI KALKACAĞINDAN DOLAYI TUR FİYATLARIMIZDA DÜŞÜŞ OLACAKTIR

 

Detaylı bilgi almak ve tura katılmak için alttaki karekodu okutmanız yeterlidir.

KareKod

9851 kez okundu
  • KARADENİZ TURU 4 GECE 5 GÜN

Gezi ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için abone olun